SG - pomysły i różności

ePub czas dodania: 2013:09:30 08:56 komentarzy 0
Garść pomysłów na zmianę SG

Tak mi się teraz rzuciło na mózg - wybaczcie! :-)))

1) jeśli zachować ten układ , co jest, to może tak:

a) skrócić art z topa do szerokość obu kolumn (lewej i środkowej)

b) wyrzucić to video, co jest na górze po prawej

c) 'Szukaj' przesunąć do góry, jak najwyżej - na wysokość arta z topa,  na zwolnione miejsce,

d) bezp. pod nim dać listę ostatnich komentów

e) pod nią dać kalendarz,

f) pod nim dać polecanki - apologetyka, ekspedyt (mozna chyba dodac pch24, nasz dzien, radmar, fronde, wpolityce etc) etc

ew. inaczej - zrobic limit strony (iles tam wierszy, czy czym to sie liczy) i pod spodem dac dwa, trzy rzędy tych polecanych linkach w ich ikonkach

 

2) zmienic uklad na taki, że:

- rozszerzyc przestrzen danych, zmniejszajac lewy i prawy margines

- uklad kolumn idac od lewej:

najnowsze | polecane |  ostat. komenty | Panel obsługi

 

W panelu obsługi idac od gory do dolu:

Przed zalogowaniem:

1) logowanie, rejestracja, css

2) szukaj

3) kalendarz

4) polecanki

Po zalogowaniu:

1) wyloguj, moj blog etc

2) dodaj art

3) szukaj

4) kalendarz

5) polecanki

 

Jakoś tak. Co myślicie? Aha, miałem to zrobvić, ale szef mnie cisnie a do tego jednak nauka cssa idzie mi jak po grudzie :((( mam jednak nadzieje na dlugie zimowe wieczory - owocne! :)))

 

Z Panem Bogiem!

 

Tagi

nurt, prawy
licznik: 3337 + 1 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
znaczy 0|0
zróbcie a sobie a eksperyment - zjedźcie na sam dół i zobaczycie ile pod 'Tagi' po prawej stronie jest miejsca!
2013-09-30 09:00
modyfikacja wersji 2) 0|0
juz wiem, trzeba wywalic ten kalendarz i tagi wlasnie do tej 4. kolumny pn 'Panel sterowania' Ona zasadniczo powinna być najwęższa, czyli kolejnosc bylaby w niej po zalogowania taka - od góry idac:
1) wyloguj, moj blog etc - wszystko to co jest na szczycie (na wszystkich serwisach zreszta, olac tam), wiec lajki, twity, g+ itd

Logo i nazwe podsunac do gornej krawedzi. Zrobi sie wiecej swiatla - mozna tym jakos pogospodarowac m. kolumnami lub innymi elementami np w obrebie poszcz. kolumny

2) dodaj art

3) szukaj

4) kalendarz

5) tagi

6) polecanki

2013-09-30 09:06
Grzegorz 0|0
A ja bym jeszcze powiedział tak:

- Strona Główna jest "za zimna". Jest za dużo bieli. Może tło zrobić bardziej off white, jak jest w e-bookach.
A może zwiększyć nasycenie tekstami i zdjęciami, by poprawić balans bieli.
2013-09-30 09:07
# @jazgdyni 0|0
Może wystarczy w lewej kol. zamiast kwadracikow zółtych dac tego koloru co sa jako tlo w kategoriach i to pomoże?
2013-09-30 09:09
# @DelfInn 0|0
Do tego co zaproponowałeś, wydaje mi się , że potrzebne byłyby liczniki pod nickami lub nazwiskami blogerów
ilość postów
ilość komentarzy.
2013-09-30 09:13
# @DelfInn 0|0
To może pomóc.

Jednakże pomajstrowałbym przy tekście na pudle.
Znacznie lepiej by wyglądała duża grafika/duże zdjęcie, jak to jest na neonie24.
To spina stronę od góry.
2013-09-30 09:41
# @Andy51 0|0
tu jakis obrazek na chybcika - nie wiem czy toto wejdzie bvo na jednej nodze robilem

http://oi44.tinypic.com/nn9rhh.jpg
2013-09-30 10:03
# @jazgdyni 0|0
Tak, tak! tu zgoda. jest taka op cja w cssie laguna by freedom - chyba ze cos myle?
2013-09-30 10:05
# @Andy51 0|0
Na liscie najonowszych komentów? tak, to juz jest. licznik komentow do notki jest...a nie! nie ma jeszce :))), a obok nicka komentujacego notke jest w nawiasie ile dal w tej notce komentow. Zas czy prowadzic ten majdan z liczba notek i komentow dla kazdego w kazdym jego komencie to nie wiem - nie wiem jak to bedzie z obciazeniem czyli czy ma to przelozenie na szybkosc przesylania danych. teraz jak wchodzilem z komory bylo ciezkawo, inna sprawa ze to nie jest jakis jumbojet ten telefon. Liczbe notek i komentow mozna dac w profilu usera - jak to jest na niełoonie czy in.
2013-09-30 10:11
# @DelfInn 0|0
Hej, może zróbmy tak - ustalcie wspólnie propozycję zmian - jak będzie coś jednogłośnie, to dajcie znać. Zachęcam do tego jednak, aby nie upodabniać się za bardzo do Neonu, bo z pewnych ważnych powodów lepiej jak będziemy wyglądać inaczej!

No i oczywiście w wolnej chwili się tym zajmę, ale chwilowo niestety tej wolnej chwili nie będzie (a po za tym w kolejce stoją też inne poprawki, więc wprowadzę te zmiany, ale jeszcze nie wiem kiedy. Chyba że uznacie, że coś jest pilne - to wtedy tak...).

Grzesiek
2013-09-30 11:44
# @Obsługa techniczna 0|0
Aye, aye, Sir!

OZu - tera Ty :))) No i reszta załogantów tez niechaj wykrzesa jakieś iskry o pokładzie, burtach, takielunku etc etc!
2013-09-30 11:58
# @DelfInn 0|0
...mnie to ino nie bardzo pasi ta ruchoma czterogrzęda...wolałbym trzy pudła poniżej głównego...ale Grzesiek nie chce, żeby było tak jak na Kurnikonie24, ze względy na ewentualne Drobiowe roszczenia Kogutów Dyrektorów...to może dwa pudła poniżej, a górne pudło bardziej wyekosponowane, albo zrobić jedno megapudło z dużym zdjęciem, reszte polecane w środkowym rzędzie...pozdrawiam niepoprawnie
2013-09-30 12:03
# @Obsługa techniczna 0|0
Aha! Zapomniałbym! Więc ta moja prop. jest cyzms posrednim m. ne a eksp. mysle.
Do tego, przenisienie calego majdanu do kolumny ...jak ja zwać? technicznej? operacjnej? tej najbardziej z prawej strony ma tę zaletę, że wyróżnia spośród innych portali, bo one mają to wszystko własnie tak jak jest teraz - a to jrest bez senu bo czytamy z lewa na prawo i z gory na dol. Po drugie, wiekszosc jest praworeczna wiec ow 'panel obslugi' posadzony po prawej stronie jest nabardziej pod reka, tuz obok pionowego paska przewijania - wiec to jest wygodne, imo. tuz zaraz, obok, maly ruch myszka w lewo - w głab tresci strony, sa ostatnie komenty - i to tez jest wygodne. zyskujemy na tym przestrzen pionowa oraz przez te dodatkowa kolumne techniczna nie majta sie dol strony - mozna to blokowac mysle wlasnie tym panelem technicznym.
jakos tak ide liczyc vaty, hej
2013-09-30 12:05
# @DelfInn 0|0
Zasadniczo! idzie mie w koncepcie o to, zeby jak najmniej latac mycha gora-dol. a jesli juz, to o tyle, o ile sa nowe komenty. tymczasem w wiekszosci sajtow jest tak, ze trzeba letac na gore zeby cokolwiek zrobic. w tym rozwiazaku pewnie tez, ale jest to dwa przekrety myszy a nie, say, 3 czy nawet 5 - jak na wielu.
2013-09-30 12:09
# @trybeus 0|0
Dobra, to mozna podzial tematyczny zrobic - tylko to bedzie na sztywno - zoabacz np. na pch24. pl czy naszdziennik.pl czy tp. tam jest uklad sekcjami - tematycznie. zachodzi wiec pytanie na co kladziemy akcent. ja np. na wygode... no nie powiem jakie mialem pomysly inne :))... w kazdym razie przypominaly rozdzielnie na kolei :)))

A moze jeszcse inaczej - dac na pudlo wielogrzede a pod nia juz w kolumnach tak jak jest plus ta czwarta kolumna operacyjna - do niej zreszta mozna dodac jeszcze wiele elementow... chocby ankiety, hots etc
2013-09-30 12:15
# @trybeus 0|0
znaczy ten poprzedni koment to do ciebie, sorry 0- jeszcse mi kliki nie weszly w palce :))
2013-09-30 12:17
  0|0
Hej, niestety chwilowo w pracy będę miał urwanie głowy, więc musicie to na razie sami przedyskutować i potem pogadamy...
2013-09-30 12:49
# @trybeus 0|0
Ha! Zauważyłem, że w tym moim koncepcie wypadło Grzegorzowe rozwiązanie panelu 'Top 10. polecane-komentowane-ost. m-c'.

Na dawnym, tfu!vn.pl, było to ciekawie rozwiązane, przy czym nie było wydłużenia w dól czyli historii komentów tylko potem trzeba zaraz trzeba było klikać w 'dalej' - bez sensu. Może jednak warto nad takim rozw. pomyśleć.

Teraz widzę, że chyba sam DŚw. się wmieszał w ich stronkę, bo burdel maja niesamowity. Uzasadnienie mego stwierdzenia jest w rozeznawaniu duchów św. Ignacego, z którego wynika, że duch dobry przychodzi do osób złemu uległych gromko! No i efekty są, jakie są - hehehe! Widło, mydło i powidło! :-)))

Temat na osobną notkę o tym jak jesteśmy urabiani przez WIZJĘ i przez TEMPO. Nic z tych rzeczy u nas - myślę. Trzeba nam trzymać ster - wyróżniać to, co najważniejsze, co kluczowe, co polskie, co ... boskie!... Czyli, co Boże :)

Ale nie tak, jak tam, ale jak DŚw dyktuje - nie mamy podstaw do kompleksów wobec szatana! :) Raczej odwrotnie!

Sursum corda!
2013-09-30 12:49
# @DelfInn 0|0
Mnie się wydaje, że zamiast kwadracików po lewej dać obrazki. Czyli w lewej kolumnie obrazki są po lewej stronie, tak samo jak w środkowej.
2013-10-01 18:51
# @Obsługa techniczna 1|0
Wróciłam i patrzę jak strona wyładniała.

Nie jestem za zdjęciem w topie z bardzo prostej przyczyny, że nie mamy banku zdjęć, a dobranie takiego paska wcale nie jest łatwą sprawą. W ogóle dodanie darmowego zdjęcia do artykułu jak nie zrobi tego autor zajmuje sporo czasu. A dodanie byle jakiego mija się z celem. Lepiej zrobić mniej, a dobrze.
2013-10-01 18:55
# @leoparda 0|0
Leopardo, fajnie że wróciłaś :))) I od razu powiedziałaś coś, co mi się spodobało.

Zwróćcie uwagę, że to użytkownicy przyznając punkty decydują o tym, co ma trafić na "pudło". A w neonie to moderator decyduje i on zanim to zrobi, to przygotowuje zdjęcie, żeby miało ono sens...

Jednak mimo wszystko mam prośbę, abyśmy wytrzymali jakieś 2 mies. z obecnym wyglądem. Ja przez kilka dni pracowałem nad poprawkami w komentarzach, z zmianie layautu i cały dzień na poprawieniu trybu nocnego (skoro tyle się zmieniło na stronie głównej - to trzeba było robić od nowa i nie dałem rady poprawić laguny, więc musiałem ją usunąć - jak Freedom dostosowałby na nowo, to byśmy przywrócili).

Ja w wolnej chwili chciałbym się zająć nowym panelem bocznym i podpinianiem własnych domen... A potem proponuję wrócić do tematu perfekcyjnego wyglądu :) Może być?

Grzesiek
2013-10-01 19:44
# @DelfInn 0|0
Jeszcze tylko odpowiem na to. Też o tym myślałem, żeby skrócić trochę to "pudło" - do 2/3 szerokości, bo to miejsce na górze jest bardzo cenne i trzeba je będzie jakoś mądrze zagospodarować...

Po prawej stronie niedługo wprowadzę wysuwany panel, więc sporo opcji znajdzie się tam.

A ten filmik na SG może zdjąć również leoparda - bo to taki static contemt, jaki Wy macie w swoich profilach - tyle że ten jest dostępny tylko dla moderatorów...
2013-10-01 19:51
  0|0

 //f) pod nim dać polecanki - apologetyka, ekspedyt (mozna chyba dodac pch24, nasz dzien, radmar, fronde, wpolityce etc) etc// 

No tutaj wolałbym, aby było miejsce dla mnie, oraz na pewnego rodzaju darmową relkamę/promocję tego, co jest wartościowe I MAŁO POPULARNE w sieci. Więc to co mi ew. przychodzi jeszcze do głowy, to http://aferyibezprawie.org/

Także jeśli chodzi o ten punkt, to chciałbym skorzystać z przywileju gospodarza :)

Ale jeśli chodzi o filmiki YT, i inne dodatkowe elementy - to zostawiam moderatorom (a więc np. Leopardzie)
2013-10-01 20:11
# @leoparda 0|0
jestem za
2013-10-02 09:10
# @Obsługa techniczna 0|0
ok, w takim razie polecanki dac na dól, a skrajna prawa kolumne dac na to co mowisz
2013-10-02 09:12